Jak zacząć pisać bloga firmowego?

Posted on

To dosyć częste pytanie. Odpowiedź zależy od wielu rzeczy, np. od charakteru czy zainteresowań autora. Można jednak wskazać kilka tropów, które być może pomogą.

 • Zacznij od czegoś co Cię interesuje. Nie zawsze musi to być temat ściśle związany z firmą. Jeśli pracujesz w firmie motoryzacyjnej, możesz zacząć pisać np. o starych samochodach, rajdach czy innym temacie jaki Cię interesuje. Tak naprawdę najważniejsze abyś zaczął pisać i przekonał(a) się, że potrafisz.
 • Zacznij od krótkich wpisów. Blog nie musi być wcale rozbudowany. Możesz zacząć po prostu od pisania codziennie rano, co masz do zrobienia. Wystarczy kilka zdań. W ten sposób można sobie wyrobić regularność pisania. Pisanie wpisu na blog, to jak napisanie e-maila – i tak do tego należy podchodzić.
 • Relacjonuj inne blogi lub serwisy. W każdej branży można znaleźć kilka lub nawet więcej ciekawych blogów i serwisów. Jeśli nie masz pomysłu – możesz codziennie robić przegląd najważniejszych informacji podanych na tych stronach. Sam przegląd będzie miał już wartość. Możesz dopisać jedno czy dwa zdania twojej oceny – np. dlaczego uważasz, że akurat ta, a nie inna informacja jest według ciebie najważniejsza tego dnia.
 • Rób notatki. Nie zawsze kiedy coś przychodzi nam do głowy mamy czas lub możliwość zrobienia wpisu. Ale zanotowana myśl, pozwoli nam w wolnej chwili ją odtworzyć i zamienić na wpis.
 • Wykorzystaj przerwę na kawę. Aby się zmobilizować możesz raz dziennie, podczas przerwy robić wpisy. Regularność pomaga. Ponadto skojarzenie blogowania z jakąś regularną czynnością sprawia, że trudniej jest „zapomnieć” o wpisach.

Może powyższe pomysły na rozpoczęcie blogowania kogoś zainspirują. Na pewno można wymienić ich o wiele więcej (co może jeszcze zrobię), ale warto od czegoś zacząć.

Jedna myśl w temacie “Jak zacząć pisać bloga firmowego?

  Mario Games said:
  6 września 2009 o 10:48

  Fajne, porządne, praktyczne porady. 😀 Chociaż przyznam, że nigdy nie rozumiałem idei „firmowych” blogów…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s